Ceviz Tarlaları

Çin’deki Lin’an Cevizinin ilk drone akıllı tozlaşmasını tamamladı.

Lin’an Ceviz karakteristik endüstri bulut platformu, dişi Ceviz’in tozlaşma için en iyi zamana ulaştığını izledi.

“Arazi otonom uçuşunu ve sis püskürtmeyi taklit etme” işlevine sahip EAvision drone, drone’nun tozlaşma etkisini iyi bir şekilde garanti etmiştir . Yaklaşık 200 dönüm Ceviz tarlasının tozlaşma işleminin tamamlanması yalnızca yarım gün sürdü. İnsan gücünü, zaman maliyetini ve işletme güvenliği tehlikelerini büyük ölçüde azaltır ve tozlaşma etkisini artırır.

“Bulut platformu dijital güçlendirme + drone teknolojisinin güçlendirilmesi” ceviz tozlaştırma operasyonu, Lin’an ceviz endüstrisinin dijital gelişiminin pratik bir örneğidir. Dijitalleşme, ölçek aktarımı, haşere kontrolü, finansal kredi, işleme ve Ar-Ge alanlarında giderek daha önemli bir rol oynayacak. EAvision drone’ları aynı zamanda daha fazla ceviz endüstrisinin maliyetleri düşürmesine, kaliteyi artırmasına, verimliliği artırmasına ve orman çiftçilerinin artmasına yardımcı olacak. gelir.

Drone operasyon verimliliği emeğin yaklaşık 15 katıdır. Drone’un su tüketimi 1,5L/0,07ha, sırt çantası püskürtücünün su tüketimi 50L/0,07ha ve drone’nun su tasarrufu oranı %97’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir