Eavision, Dağ Elma Bahçesi Hava Kontrolüne yardımcı oluyor

Elma yetiştiriciliği, yaklaşık 3,3 milyon mu’luk bir ekim alanına sahip olan Yenan tarımında baskın endüstridir ve çiftçilerin gelirlerini artırmanın ve refaha kavuşmanın ana yolu haline gelir. Ancak Yenan’da engebeli dağlık arazi hakimdir ve meyve bahçelerinin çoğu teraslı tarlalar halinde düzenlenmiştir. Bitki koruma, elma üretim yönetiminin yalnızca en kritik değil aynı zamanda en emek yoğun yönüdür. Dronelar düz tarım arazilerinde tahıl ürünlerinde zararlı ve hastalıkların önlenmesi ve kontrolü amacıyla yaygın olarak kullanılırken, elma bahçelerinde nadiren kullanılıyor. Çoğu tarım makinesi kooperatifinin ve meyve bahçesi yöneticisinin bitki koruma için drone’ları seçmemesinin nedeni “drone’ların meyve bahçelerini koruması kesinlikle imkansızdır”. “Zararlıların çoğunun elma yapraklarının arkasında bulunduğuna ve dronların pestisitleri yukarıdan elma yapraklarının alt kısımlarına püskürtmesinin zor olduğuna ve bunun da zararlılarla mücadele etkinliğinin zayıf olmasına neden olduğuna” yaygın olarak inanılmaktadır.

15 Mayıs, Yenan, Zhidan İlçesindeki Elma Bahçesi Drone Bitki Koruması

Bu zorluğun üstesinden gelmek için Shaanxi Tarım Makineleri Teknoloji Sistemi, Yan’an Tarım Makineleri Teknolojisi Genişletme Hizmet Merkezi ve Yichuan İlçesi Tarım Makineleri Teknolojisi Genişletme Hizmet Merkezi, haşere kontrolünde drone şirketlerini ve ulusal uzmanları organize ederek Yenan üssüne odaklandılar. eyalet tarım makineleri teknoloji sistemi – Yichuan İlçesi Baifeng Tarım Makineleri Çiftçiler Profesyonel Kooperatifi, teraslı dağ bahçelerinde saha araştırması ve gösteri yürütüyor.

Araştırmacılar, Yenan dağ meyve bahçesi drone bitki koruma konusunda endüstrinin yaşadığı zorlukları aşarak, farklı mevsimlerde drone türlerini, uçuş irtifalarını, uçuş hızlarını, nozul türlerini, hedef hacmini ve bitki koruma spreyi katkılarını ayarlayarak çok sayıda deneysel çalışma gerçekleştirdi. Dağ bahçelerinde insansız hava aracıyla bitki koruma operasyonlarına yönelik olgunlaşmış standartlaştırılmış teknik özellikler seti yavaş yavaş oluşturuldu. Drone’ların meyve ağaçlarını da etkili bir şekilde koruyabildiği ve bitki koruma çalışmalarını iyi bir şekilde gerçekleştirebildiği kanıtlandı.

1 Temmuz, Yenan Şehri, Nangou Üssü’ndeki Elma Bahçesi Drone Bitki Koruması

14 Temmuz, Hanzhong Şehri, Chenggu İlçesindeki Dağ Portakal Bahçesi Drone Bitki Koruması

17 Temmuz, Weinan Şehri, Dukang Kasabasındaki Elma Bahçesi Drone Bitki Koruması

Şu anda, Yichuan İlçesi Baifeng Tarım Makineleri Çiftçiler Profesyonel Kooperatifi, Yenan, Weinan, Hanzhong ve diğer yerlerdeki 20’den fazla meyve bahçesinde drone bahçe koruma teknolojisini başarıyla tanıttı ve uyguladı. Eavision’ın dronları, Shaanxi Eyaletindeki standartlaştırılmış dağ bahçelerinde drone bitki koruma teknolojisinin standartlaştırılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olmaya devam edecek, Shaanxi’deki meyve ağacı tarlalarının modernizasyonuna ve dijitalleştirilmesine rehberlik edecek, yetiştiriciler için bitki koruma yükünü azaltacak, işletme verimliliğini artıracak ve meyve ağacı çıktı kalitesinin arttırılması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir