80.000 mu birinci sınıf tarım arazisini korumak, verimi artırmak ve öncü yeni bir girişim başlatmak

İyi hizmet ve iyi sonuçlar, büyük ölçekli havadan haşere kontrolünde yeni ve gelişen bir girişimi beraberinde getiriyor

Heilongjiang Eyaleti, Suibin İlçesindeki 290 Çiftliğinde bir pilot, mısır tarlaları üzerinde Eavision insansız hava aracını çalıştırıyor. Zhang Jiaxin, pirinç yetiştiricisi ve yetenekli Eavision pilotu.

 ” İyi atomizasyon harika sonuçlar sağlar. ” Bu nedenle hem Zhang Jiaxin hem de çiftçiler Eavision dronlarını seçiyor.

 2022 yılında Zhang Jiaxin, Eavision dronlarını kullanmaya başladı. Kendi pirinç tarlalarını yönetmek, her gübreleme ve haşere kontrolü operasyonu büyük bir girişimdi. Zemin makineleri toprağın sıkışmasına eğilimliydi ve eşit şekilde dağıtmakta zorlanıyordu. Buna karşılık, dronların daha verimli olduğu ve güçlü mahsul büyümesi sağladığı kanıtlandı. Zhang Jiaxin’e göre, kuzeydoğudaki bazı tarlalar ağaçlarla çevrili ve bu da arazi içinde engellere yol açıyor. Engellerden kaçınma etkinleştirilmiş Eavision dronlarının kullanılmasıyla havadan ilaçlama daha güvenli ve daha endişesiz hale geldi.  

” Mısır uzadıktan sonra yer makineleri artık içeri giremez, bu nedenle dronlar en iyi seçenek. Eğer iyi bir iş çıkarırsa onu kesinlikle işe alacağım. ” Olay yerindeki bir mısır çiftçisi böyle söyledi.

Mevcut sezon başladığında Zhang Jiaxin’in havadan ilaçlama programı her gün doluydu. Geçen yılın mükemmel havadan ilaçlama sonuçları sayesinde çiftçilerden oluşan bir kuyruk onun hizmetlerini bekliyordu. Genellikle sabah saat 2 gibi erken bir saatte çalışmaya başlıyordu. Yağmur bekleniyorsa ve haşere kontrolü fırsatını yakalamak gerekiyorsa, en iyi sonuçları elde etmek amacıyla çiftçilere gübre vermek ve pestisitleri püskürtmek için gece gündüz çalıştı.

80.000 mu’nun üzerinde havadan püskürtme, 300.000 mu’un üzerinde ek gelir sağlar
Ne kadar çok terlerseniz, ödül o kadar büyük olur

 Geçtiğimiz yıl Zhang Jiaxin, çeşitli çiftçilere pirinç, mısır, soya fasulyesi ve diğer mahsuller için havadan ilaçlama hizmetleri sağladı. 80.000 mu’nun üzerinde ilaçlama yaptı ve havadan püskürtme hizmeti vermeye başladığından bu yana havadan püskürtmeden elde edilen ek gelirin 300.000’i aştığını söylüyor.

 Ne kadar çok çalışırsan, ödülün de o kadar büyük olur. 80.000 mu’luk havadan püskürtme başarısıyla, onun gayretli çabaları ve özverili hizmeti, havadan püskürtme girişimini gelişen yüksekliklere taşımıştır. Onun gibi giderek daha fazla yetiştirici Eavision pilotları olarak görev yapıyor, çeşitli mahsullerde havadan haşere kontrolünde mükemmel sonuçlar elde ediyor ve bol miktarda ödül alıyor. Eavision, yeni dönem çiftçi işletmelerinin gelişimini desteklemeye, ortaklaşa yeni bir toplumsallaştırılmış hizmet modeli oluşturmaya ve tarımsal üretimi daha bilimsel, akıllı ve verimli hale getirmeye devam edecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir