EAVision, ürünlerimizi korumak için otonom bilgisayar vizyonunu kullanan akıllı tarımsal robotik şirketidir. İnsansız hava araçları (İHA’lar), çiftçilerin zorlu coğrafi ortamlarda bile ürünlerini korumalarını sağlamak için yapay zeka görsel tanıma ve hassas milimetrik püskürtmeyi ile birleştiriyor.

Eavision Teknolojileri A.Ş., ltd. 2015 yılında kurulmuştur. Temel teknolojileri olarak binoküler görsel algı ve yapay zeka otonom kontrolü ile karmaşık arazi ortamlarına uygun akıllı robotlar geliştirmekte ve üretmektedir.

Yapay zeka algoritması, Eavision teknolojisinin temel avantajıdır. Şirketin Ar-Ge ekibi dünyaca ünlü otomatik kontrol uzmanları tarafından yönetiliyor. Şu anda 53 buluş patenti, 60 faydalı model patenti ve 17 pct’ye sahiptir. Binoküler görme teknolojisinin geliştirilmesi ve uygulanması binoküler görme problemini çözmektedir. Görme, karmaşık arazilerde, pratik uygulamalarda hayalet görüntülerde, güneş ışığı parlaması, yüksek hızlı bilgi işlem ve gerçek zamanlı kalibrasyonda dünya standartlarında yaygın bir sorundur.

Şirket, tarım, elektrik, sanat tanımlama, tıbbi tedavi ve demiryolu taşımacılığını içeren birçok alanda ve senaryoda kullanılan akıllı makine ekipmanı ve yazılımını geliştirmiş ve genişletmiştir; bunların arasında tarım sahnelerinin mekanizasyonu ve zekası mevcut direğin ana yönüdür. Aynı zamanda, Eavision bağımsız olarak dünyanın tek ticari mısır hadım test sistemini geliştirdi.